2 Yıllık ve 4 Yıllık Üniversitelerin Taban Puanları! Üniversiteler Kaç Puanla Öğrenci Alımı Yapıyor?

ÖSYM 2019 yılı üniversite tercih kılavuzunu yayımlamasından sonra öğrenciler ve veliler tarafından 2 yıllık ve 4 yıllık üniversitelerin taban puanları araştırılmaya başladı. Öğrenciler hayalini kurdukları üniversite eğitim görmek istiyor ve bu nedenle üniversite puanlarını sorguluyor. Peki Türkiye'de üniversiteler kaç puanla öğrenci alımı yapıyor? İşte detaylar...

EĞİTİM 23.07.2019, 23:16 24.07.2019, 00:39
2 Yıllık ve 4 Yıllık Üniversitelerin Taban Puanları! Üniversiteler Kaç Puanla Öğrenci Alımı Yapıyor?

Son günlerde 2 yıllık ve 4 yıllık üniversitelerin taban puanları öğrenciler ve veliler tarafından sürekli olarak araştırılıyor.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) üniversite tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı ve üniversite tercihleri 23- 29 Haziran 2019 tarihleri arasında alınacak.

Öğrenciler tercihlerini yaparken ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuza dikkat etmek zorundadır ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ATLAS tercih robotunu kullanabilecektir.

2 yıllık ve 4 yıllık öğrenci alımı yapan üniversitelerin taban puanları için TIKLAYINIZ

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihleri 23 Temmuz 2019 tarihinde başladı ve 29 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Öğrenciler tercihlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) web adresi üzerinden Aday İşlemleri Sistemi (AİS) "https://ais.osym.gov.tr" aracılığıyla yapacaktır.

Terih yapacaklar kendilerine ait T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanmak zorundadır.

PEKİ ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS üniversite tercihlerinin ne zaman açıklanacağı hakkında ÖSYM tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak tarih belli olduğunda kamupersoneli.net adresinde yer alacaktır.

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) üzerinden açıklanacaktır.

Yorumlar (0)