2017 - 2018 Eğitim Yılı İkinci Dönem Ne Zaman Sona Erecek ?

2017 - 2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi 5 Şubat 2018 tarihinde başladı. Peki ikinci dönemde okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak? Konu ile ilgili olarak tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşacağız.

2017 - 2018 Eğitim Yılı İkinci Dönem Ne Zaman Sona Erecek ?

5 Şubat 2018 tarihi itibari ile yarıyıl tatili sona erdi. Öğrenciler ve öğretmenler için 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı başladı ve öğrenciler dönemin başından itibaren okulların ne zaman kapanacağını tatil planı yapan veliler ise yaz tatilinin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladılar.

Veliler ve öğrenciler okulların ne zaman kapanacağını Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvim ile öğreneceklerdir. Konu ile ilgili olarak okulların ne zaman kapanacağını ve detaylarını kamuperosneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Bilindiği gibi 2017 - 2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 5 Şubat 2018 tarihi itibari ile başladı. İkinci dönem 8 Haziran 2018 tarihinde öğrencilere karnelerin verilmesi ile sona erecek. Yaz tatili ise yaklaşık olarak 3,5 ay sürecek. Yaz tatilinin ardından 2018 - 2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacaktır.

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzman doktoru Fidan öğrencilerin uyku düzeni hakkında da çeşitli açıklamalarda bulundu. Fidan açıklamalarında öğrenciler ve ailelerinin 5 Şubat 2018 tarihinde yeniden bir telaş maratonuna başladığını ifade etti.

Ayrıca Fidan Çocukların sömestr tatilinde edindiği geç kalkma alışkanlığını okullar başlamadan önce tekrar düzene sokulmasının başarıyı etkileyen sağlıklı uyku için son derece önemli olduğunu ifade ettiği açıklamasında Geç yatıp, erken kalkmayla kısalan uyku süresinin çocuklarda olumsuz etki yarattığını belirtti. Bu kapsamda Fidan çocukların uyku düzeninin yerine oturtulmasını istedi. 

KAMUPERSONELİĞ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 10:20
YORUM EKLE