2017 ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme Tercihleri Başladı !

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2017 ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme tercihlerinin alınmaya başlandığı açıklandı. Tercih kılavuzu haberimizde...

2017 ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme Tercihleri Başladı !

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi sitesinde bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruya göre; 2017 ÖSYS milli sporcu yerleştirme tercihleri başladı.

Tercih işlemleri, 17 Ağustos- 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar tercihlerini belirtilen tarihler arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapacak.

ÖSYM'den yayımlanan duyuru şöyle:

" 2017-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunun 8.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular, 17 Ağustos 2017 – 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemi, 25 Ağustos 2017 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir.Adaylar,başvurularını Merkezimizce kabul edilen adaylar tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır.

Adaylar en fazla 8 tercih yapabileceklerdir. Engelli Adaylar, Tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını  tercih edemeyeceklerdir.Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile tercih edilebilecek yükseköğretim programlarına ve bu programların koşul ve açıklamalarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 18:00
YORUM EKLE