2018 E-okul Notları İle Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır?

2017- 2018 yaz tatilinin başlamasına sayılı günler kala milyonlarca öğrenci e- okul üzerinden takdir ve teşekkür hesaplama işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Peki e-okul üzerinden takdir ve teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar.

2018 E-okul Notları İle Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yaz tatilinin yaklaştığı şu günlerde milyonlarca öğrenci katılım sağladıkları sınavın sonuçlarına göre taktir ve teşekkür hesaplama işleminin nasıl yapılacağını araştırıyorlar.

PEKİ TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Öğrenciler yazılı, sözlü, performans notları ve sözlüleriyle beraber notlarını aldıkları şu günlerde. Şimdi milyonlarca öğrenci yıl sonu ortalaması ile karne notu hesaplama ve takdir teşekkür hesaplamanın nasıl yapılacağını araştırıyorlar.

Öğrenciler e-okul VBS sistemin T. C. kimlik numaraları, okul numaraları, ve güvenlik kodunu girerek takdir veya teşekkür aldıklarını görebiliyorlar.

Öğretmenler tarafından verilen notlara ve devamsızlık bilgilerine bu sistem üzerinden erişim sağlanıyor. 1

E-OKUL KARNE NOTU HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

E-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapan tüm öğrenciler karne notu hesaplama işleminin nasıl yapılacağını araştırıyorlar. Öğrenciler derslerin bulunduğu tablo içerisinde notlarının toplamını o derslerin sayısına bölünce karne notunu hesaplayabiliyorlar.

E- OKUL İŞLEMLERİ

E-okul sistemine giriş yapmak için ilk olarak resimde yer alan sayıları doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Sonrasında T.C kimlik numaranız ve öğrenci kimlik numaranızı girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz

E-okul sistemi üzerinden bütün ders bilgilerini, devamsızlıkları ve sınav notlarını görebilirsiniz. E-okul sistemine giriş yapmak için TIKLAYINIZ

HANGİ NOT SINIRI İLE HANGİ BELGE ALINIR?

Okul öğrenci ödülü ve disiplin kurulu derslerinde başarılı bulunan programda yer alan tüm derslerden başarı sağlayan dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70.00'den aşağı olmayan ayrıca davranış puanının ise 100 olan öğrencilerin;

1- 70,00-84,99 arasındakiler teşekkür belgesi hak kazanabilirler.

2- 85,00 ve daha yukarı olanlar ise takdir belgesi almaya hak kazanabilirler.

3- Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanlar ise üstün başarı belgesi almaya hak kazanabilirler.

Kamupersoneli.net | ANKAR

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:51
YORUM EKLE