2018 KYK Burs ve Kredi Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan (KYK) burs ve kredi almak için başvurular ne zaman yapılacak? Öğrenciler KYK burs ve kredi başvurularını nasıl yapacaklar? KYK burs ve kredi başvurularına dair tüm bilinmesi gerekenleri haberimizde aktarıyoruz.

EĞİTİM 03.10.2018, 20:14
2018 KYK Burs ve Kredi Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bir açıklama ile yeni burs ve kredi miktarlarını açıkladı. 

Bu kapsamda Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi ücretleri önümüzdeki eğitim döneminde lisansta 500 liraya, yüksek lisansta 1000 liraya, doktorada ise 1500 liraya yükseltildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından ise öğrenciler KYK burs ve kredi başvuru tarihlerini ve başvuruların nasıl yapılacağını araştırmaya başladılar. Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza 2018 KYK burs ve kredi başvurularının ne zaman ve nasıl yapılacağına dair detayları paylaşıyoruz. 

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yurt sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. KYK tarafından açıklanan bu sonuçların ardından ise gözler burs başvurularına çevrildi. Peki 2018 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman yapılacak? Bu konuda Kredi ve Yurtlar Kurumu henüz bir açıklamada bulunmazken geçtiğimiz dönemlerde yapılan burs başvuru tarihleriyle aynı tarihlerde olması bekleniyor. Buna göre geçtiğimiz yıllarda Kasım ayında gerçekleştirilen burs ve kredi başvurularının bu yılda aynı dönem içinde yapılması bekleniyor. 

KYK burs ve kredi başvurusunda bulunacak adaylar başvuruların açılmasının ardından başvurularını elektronik olarak yapacaklar. Bu kapsamda başvurularını kyk.gsb.gov.tr web adresi üzerinden yapacaklar. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)