2018 YKS Tercih İşlemleri Başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından YKS tercihleri alınmaya başlandı. Peki tercihler ne zamana kadar devam edecek? Konu hakkında tüm detaylar haberimizde..

2018 YKS Tercih İşlemleri Başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından alınan YKS tercihleri 14 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecektir. Tercihler hakkında tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz..

YKS TERCİHLERİ BAŞLADI

Adaylar 2018 YKS tercihlerini ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi olan https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden yapacaklardır. Ayrıca yine aynı adresten adaylar değişiklik yapabileceklerdir.

ÖSYM tarafından yapılan YKS tercihleri başladı. 2018-Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı en az 150 olan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarına göre tercihte bulunacak.

2018 TYT'de ve 150 puan üzeri alan adaylar ön lisans programlarını 2018-Alan Yeterlilik Testi (AYT) veya Yabancı Dil Testi'nde (YDT) ilgili puan türünde 180 ve daha fazla puan alanlar ise lisans programlarını tercih edebileceklerdir. 

Adaylar T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin aday işlemleri sistemine giriş yapacaklardır. Sisteme giriş yapan adaylar tercihlerini 14 Ağustos 2018 tarihinde kadar gerçekleştireceklerdir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 23:31
YORUM EKLE