2018 YKS Tercihleri Nasıl Yapılır? Üniversite Bölümleri!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı gerçekleştirilmişti. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla beraber adaylar tercihlerin nasıl yapılacağıyla alakalı olarak araştırmalarına başlamışlardı. Bizlerde üniversite tercihlerinin nasıl yapılacağını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini okuyucularımızla paylaşıyoruz.

EĞİTİM 07.08.2018, 11:09 07.08.2018, 11:21
2018 YKS Tercihleri Nasıl Yapılır? Üniversite Bölümleri!

2018 YKS tercihleri için kritik döneme girildi.

Binlerce aday lise eğitiminden sonra üniversite hayali için tercih kılavuzlarını incelemeye başladı.

Peki tercihler nasıl yapılacak? Adaylar tercih yaparken hangi detaylara dikkat etmeleri gerekiyor? İşte merak edilen tüm detaylar...

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Adaylar 2018 YKS kılavuzumna tercih süresi içerisinde ÖSYM'nin web adresi olan "http://www.osym.gov.tr" üzerinden erişim sağlayabilecekler.

Ayrıca kılavuzun herhangi satışı veya dağıtımı gerçekleştirilmeyecek. adaylar tercihlerini kendilerine ait T. C. kimlik numaraları ve şifreleri ile beraber tercih süresi içerisinde ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresi üzerinden bireysel olarak elektronik sistem üzerinden gerçekleştirecekler.

TERCİHLER NE ZAMAN SONA ERECEK?

ÖSYM tarafından açıklanan detaylara göre adaylar üniversite tercihlerini 7- 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirecekler.

 Yerleştirme sonuçları ise "https://sonuc.osym.gov.tr" adresi üzerinden duyurulacak ancak tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağıyla alakalı olarak net bir tarih henüz belirtilmiş değil.

YKS PUANINA GÖRE TERCİH YAPILABİLECEK BÖLÜMLER

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)