2019 KYK Yurt Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır? KYK Yurt Başvurusu Yapma Ekranı!

2019- 2020 eğitim öğretim döneminde üniversitelerde öğrenim görecek öğrenciler ve öğrenci velileri tarafından araştırılan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuru işlemleri hakkında detaylar açıklandı. KYK yurt başvuruları alınmaya başladı. 26 Ağustos 2019 tarihine kadar Pazartesi günü sona erecek başvuruların nasıl yapılacağı sorgulanıyor. Peki KYK yurt başvurusu yapmak için neler gerekli? KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? İşte merak edilenler.

EĞİTİM 19.08.2019, 23:46
2019 KYK Yurt Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır? KYK Yurt Başvurusu Yapma Ekranı!

Üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacının giderilmesi kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yurt imkanı sağlanıyor.

2019 yılı üniversite kayıtlarının başlamasıyla beraber 2019 yılı KYK yurt başvuruları da alınmaya başladı. Burs ve kredi başvurusu yoğun şekilde araştırılıyor ve öğrenciler ile veliler Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvurularının nasıl yapılacağını merak ediyor.

2019 KYK yurt başvurusu nasıl ve nereden yapılır? İşte KYK yurt başvurusu yapma ekranı...

2019 YILI KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İlk olarak e- devlet resmi web sitesi "http://www.turkiye.gov.tr" bağlantısına giriş yapınız.

Kimlik doğrulama sistemi ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik Doğrulama Sistemi sayfasına yönlendireceksini ve orada sizden adres satırında https://giris.turkiye.gov.tr yazdığından ve güvenli bağlantı simgesinin aktif olduğundan emin olmanız istenecektir.

Daha sonra kimlik doğrulama yöntemi kullanmak istediğiniz kimlik doğrulama yöntemine tıklayın ve ekranda çıkan yönergeleri takip ederek sisteme giriş yapınız.

e- Devlet'e giriş yaptıktan sonra sizin kullanacağınız hizmet "yurt başvurusu" olacaktır.

e- Hizmetler bağlantısına tıklayın ve açılan listede Gençlik ve Spor Bakanlığı altında yer alan yurt başvurusu bağlantısına tıklayınız.

Ya da site içi arama kutusuna hizmet adının geçtiği kelime yazarak arama tuşuna basın ve çıkan listede bulunan "yurt başvurusu" bağlantısına tıklayın.

Yurt başvurusu ekranında size verilen yönergeleri ve doldurmanız istenen bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurduğunuzdan emin olduktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dilerseniz tekrar, tekrar e- devlet'e giriş yaparak başvurunuzu ve bilgilerinizi tekrar kontrol edebilirsiniz.

E- DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

KYK E- DEVLET EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)