2019 YKS Başvuru Ekranı! ÖSYM AiS YKS Başvuru Formu Doldurma Ekranı

ÖSYM tarafından her yıl Türkiye genelinde uygulanan YKS sınavları için başvurular başladı. Başvurularını sürdürmeye devam eden üniversite adayları, başvuruların nasıl yapılacağını ve son başvuru gününü merak ediyor. Peki, 2019 YKS başvurusu nasıl yapılır?

EĞİTİM 15.02.2019, 02:27 Kerim Solak
2019 YKS Başvuru Ekranı! ÖSYM AiS YKS Başvuru Formu Doldurma Ekranı

2019 YKS SINAVLARI NE ZAMAN?

Geçtiğimiz yıl üniversiteye girişte ilk kez uygulanan YKS’nin ikincisi bu yıl gerçekleşecek. Milyonlarca kişinin girdiği üç oturumlu sınavın tarihleri aylar öncesinden duyurulmuştu. 2018- 2019 ÖSYM takvimine göre, ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında olanlar veya bir ortaöğretim kurumundan mezun olanları ilgilendiren YKS’nin ilk oturumu olan TYT, 15 Haziran 2019’da, AYT 16 Haziran 2019, YDT ise 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

YKS başvuruları ise 12 Şubat- 6 Mart tarihleri arasında alınacak. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru yapabilecekler. Başvuru sayfasının bugün gün içerisinde aktifleşmesi bekleniyor. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya tanımlanmış başvuru merkezlerinin birinden yapacaklar.

Yorumlar (0)