2019 YKS Ek Tercihleri Ne Zaman? ÖSYM'den 2019 Ek Yerleştirme Tarihleri Hakkında Resmi Açıklama!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) üniversitelere resmi bir yazı gönderdi ve 23 Ağustos 2019 tarihiyle sona eren kayıtlar sonrasında boşta kalan kontenjanların bildirilmesini talep etti. 2019 YKS ek tercihlerinin ne zaman alınacağı hakkında da resmi açıklama yapan ÖSYM tarihleri açıkladı. Peki 2019 YKS ek yerleştirmeleri ne zaman yapılacak? İşte tarihler...

EĞİTİM 23.08.2019, 19:51
2019 YKS Ek Tercihleri Ne Zaman? ÖSYM'den 2019 Ek Yerleştirme Tarihleri Hakkında Resmi Açıklama!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) üniversitelere resmi yazı gönderdi ve 23 Ağustos'ta sona eren üniversite kayıtları sonrasında boş kalan kontenjanların bildirilmesini talepte bulundu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 2019 YKS Yerleştirmeleri kapsamında boş kalan kontenjanların en geç 26 Ağustos 2019 tarihine kadar üniversiteler tarafından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına (ÖSYM) bildirilmesini talep etti.

ÖSYM TARİHİ AÇIKLADI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ayrıca 2019 YKS ek tercihlerin ne zaman alınacağı hakkında resmi açıklamayı yaptı.

ÖSYM ek yerleştirme işlemleri kapsamında ek tercih kılavuzunun 3 Eylül 2019 tarihinde yayımlanacağını duyurdu.

İŞTE ÖSYM'NİN RESMİ YAZISI

Yorumlar (7)
Alper 1 ay önce
Tercihler 3 eylülde mi.başlıyor doğrumu anlamışım
Kizgin 1 ay önce
Bu ne mk sonuclardan 1 ay sonrami olur
Sinirli 1 ay önce
Ne saçma iş hani kayıtlar kazandıktan hemen sonra açıklanacaktı neden bekletiyorsunuz bu kadar
Gizem 1 ay önce
Biz 3 eylul de mi tercih yapacagiz
Şevket 1 ay önce
Doğru anlammışsın helal olsun.
Yalçın.ç 1 ay önce
Ösym yine bi güzellik yapıp eylüle girmeden yayınlayacak kılavuzu. Ardından ek tercih başlayacak ve 3 eylülde bitecek. Sonuçlar da 10 eylülde açıklanacak.
Rezalet 1 ay önce
Bu işte bi netlik yok mu ya ne zaman açıklanır okullar açılınca mı yine geçen seneden bi ay erken açıklandı sınav sonucu