2019 YKS Milli Sporcu Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda YKS Milli Sporcu yerleştirme sonuçlarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

EĞİTİM 04.10.2019, 16:49
2019 YKS Milli Sporcu Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. 

Yayımlanan duyuruda YKS Milli Sporcu yerleştirme sonuçlarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak adaylar yerleştirme sonuçlarını aşağıdaki link üzerinden T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile sorgulayabileceklerdir. 

İŞTE YAYIMLANAN DUYURU

2019-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yapılan yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları  04 Ekim 2019 tarihinde saat 15.45'ten itibaren ÖSYM’nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C.Kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye 07-11 Ekim 2019 tarihleri arasında başvurmaları gerekmektedir.

Yerleştirme Sonuçları İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)