2019 YKS Tercih Kılavuzu ÖSYM Tarafından Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlanarak YKS tercih kılavuzunun adayların erişimine açıldığı ifade edildi. Peki tercihler ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

EĞİTİM 18.07.2019, 16:19 18.07.2019, 16:51
2019 YKS Tercih Kılavuzu ÖSYM Tarafından Açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda YKS tercih kıalvuzunun adayların erişimine açıldığı ifade edildi. 

ÖSYM tarfından yayımlanan YKS tercih kılavuzuna göre adaylar tercihlerini 23 Temmuz 2019 tarihi ile 29 Temmuz 2019 tarihi arasında yapabileceklerdir. Adaylar T. C. Kimlik Numaraları ve ÖSYM şifreleri ile AİS'e giriş yaparak tercih işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak ÖSYM'den yayımlanan duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

2019-YKS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 29 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

YKS Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)