2020 KPSS ortaöğretim sonuç tarihi açıklandı! KPSS ne zaman açıklanacak?

2020 KPSS ortaöğretim sonuç tarihi açıklandı! KPSS ne zaman açıklanacak?

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sonuç tarihi ne zaman açıklanacak? sorusu merak konusu olurken ÖSYM 2020 KPSS ortaöğretim sonuç tarihini açıkladı. 2020 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları hakkında detaylar haberimizde...

22 Kasım tarihinde gerçekleştirilen 2020 KPSS Ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. KPSS'ye giren adaylar merakla ÖSYM tarafından KPSS Ortaöğretim sonuçlarının açıklanmasını beklemeye başladı.

ÖSYM KPSS SONUÇ TARİHİNİ DUYURDU

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden  2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sınavı sonuç tarihi açıklandı.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLACAK?

ÖSYM tarafından açıklanan 2020 KPSS sonuç takviminde 2020 KPSS Lise sonuçları 24 Aralık 2020 tarihinde açıklanacağı aktarıldı.

2020 KPSS ortaöğretim sonuç tarihi açıklandı! KPSS ne zaman açıklanacak?

2020 KPSS SONUÇLARI NASIL HESAPLANIYOR?

KPSS sınavında yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her testte, örneğin Genel Yetenek’te, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekmektedir. Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak KPSS puanları hesaplanacaktır. KPSS puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacaktır. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır. Bir aday için herhangi bir ASP’nin hesaplanabilmesi için bu adayın söz konusu ASP’nin hesaplanmasına dahil edilen testlerin her birinden standart puanı olması gerekir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler