2021 yılı LGS sınav tarihi belli oldu! MEB 81 ile yazı gönderdi

2021 yılı LGS sınav tarihi belli oldu! MEB 81 ile yazı gönderdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 il Milli Eğitim Müdürlüklerine yazı gönderildi. Bu yazı ile birlikte 2021 yılında uygulanacak olan LGS'nin tarihi belli oldu.

81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla yazı gönderildi. Bu yazıda LGS ile ilgili detaylara yer verildi.

SINAV TARİHİ

81 ile gönderilen yazı ile LGS'nin tarihi belirtildi. Bu yıl LGS 6 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak. Peki LGS'ye kimler başvuru yapabilecek?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK? 

Resmî ve Özel Ortaokullar, İmam Hatip Ortaokulları için; 2020–2021 Öğretim yılında örgün ortaokulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olan öğrenciler bu sınava başvuru yapabiliyor.

Ayrıca açık Öğretim Ortaokulu ve Geçici Eğitim Merkezi Öğrencileri için de bazı şartlar aranıyor. Bu doğrultuda örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşımak ve öğrenim gördüğü okulun 8‘inci sınıfında öğrenimine devam ediyor olmak şartını sağlayanlar başvuru yapabilir.

Yurt dışında e-Okul Sisteminde Kayıtlı Okullarda Öğrenim Gören Öğrenciler için; 2020–2021 Öğretim yılında yurt dışında Bakanlığa bağlı okulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olan öğrenciler de LGS'ye başvuru yapabilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.