4 Ocak 2019 Okullar Tatil Edildi! Yarın Hangi İller Tatil? Kar Tatili

Meteoroloji yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarla beraber olumsuz hava şartlarının hakim olduğu iller ve ilçelerde 4 Ocak 2019 tarihinde eğitime ara verildiği açıklandı. 4 Ocak 2019 tarihinde Cuma günü hangi okullar tatil edildi? İşte detaylar...

EĞİTİM 03.01.2019, 21:30 04.01.2019, 00:42 Kerim Solak
4 Ocak 2019 Okullar Tatil Edildi! Yarın Hangi İller Tatil? Kar Tatili

ÇANAKKALE

Çanakkale'de olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verilecek.

Bu gece yarısından itibaren Marmara'nın bir bölümü ile Kuzey Ege'de beklenen fırtına ile yoğun kar yağışı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kent genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini duyurdu.

Meteoroloji yetkilileri, Çanakkale genelinde kar yağışı beklendiğini aktararak, hava koşullarına karşı tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.

KIRKLARELİ

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde etkili olan kar nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Demirköy Milli Eğitim Müdürü Oğuz Ak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle yarın ilçede eğitime ara verildiğini söyledi.

Kaymakamlık tarafından olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle tatil kararının alındığını ifade eden Ak, bölgede yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü belirtti.

Kar yağışının bölgede 5 Ocak Cumartesi gününe kadar etkili olması bekleniyor.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçede etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime yarın için ara verildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)