Açıköğretim (AÖL) Lise Kayıtları Ne Zaman Sona Erecek?

Eğitim ve öğretimlerine Açıköğretim lisesinde (AÖL) gerçekleştirmek isteyenlerin sorgulamaya devam ettikleri kayıtlara yönelik olarak detayları paylaşıyoruz. Peki AÖL kayıtları ne zaman sona erecek? İşte merak edilen tüm detaylar...

EĞİTİM 04.10.2018, 10:43 04.10.2018, 12:29 Kerim Solak
Açıköğretim (AÖL) Lise Kayıtları Ne Zaman Sona Erecek?

Açıköğretim lise kayıtları eğitim ve öğretimlerine AÖL kapsamında devam edecek vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor.

Açıköğretim lise kayıtları 8 Ekim tarihine kadar devam edecek ve bu sınavların tarihleri ise MEB tarafından açıklanacak takvime göre netlik kazanacak.

AÇIKÖĞRETİM LİSESİ SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Açıköğretim lisesi sınavları MEB tarafından açıklanacak takvim detayları ile netlik kazanacak.

Sınav tarihlerinin kayıt işlemlerinin tamamlanmasından hemen sonra belli olacağı ifade ediliyor.

AÖL LİSE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILIR?

AÖL kayıtları ve para yatırma işlemleri 8 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek.

İlk kayıtlar için; AÖL kapsamında ilk kayıtlarını yaptıran öğrenci sınava gireceği her dönem için "Sınav bedellini" ödemek zorunda.

2018 yılında bir dönem için ilk kayıt sınav bedeli 30 TL olarak açıklandı. (30 TL Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Ücreti olarak 10 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine yatırılacaktır.)

Kayıt yenilemeleri için ise; AÖL kayıtlarını yenileyecek öğrencilerin her yıl belirtilen kayıt yenileme sınav ücretlerini ödemesi şarttır.

2018 yılında bir dönem için kayıt yenileme sınav ücreti 35 TL olarak belirtilmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Ücreti olarak 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine yatırılacaktır.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)