Açıköğretim Lisesi (AÖL) Kayıt Süresi Uzatıldı !

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2018/1. Dönem ilk kayıt işlemleri ve kayıt yenileme işlemleri hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz..

EĞİTİM 30.09.2018, 00:44 18.01.2019, 23:32
Açıköğretim Lisesi (AÖL) Kayıt Süresi Uzatıldı !

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2018/1. Dönem İlk Kayıt işlemleri ve kayıt yenileme işlem süresinin uzatıldığı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak AÖL'ün resmi web adresi üzerinden bir açıklama yapılarak "Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 08 Ekim 2018 mesai bitimine kadar uzatıldı" denildi.

KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvuru şeklinde yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her dönem için “Sınav Bedelini” ödemek zorundadır.

2018 yılı için bir dönemlik ilk kayıt sınav bedeli 30 TL olarak belirlendi. Bunun yanı sıra öğrenci adayı T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılığı üzerinden MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Bedeli), 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir.

Adaylar muhafaza ettikleri makbuzları ile Halk Eğitim Merkezleri aracılığı ile AÖL kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

Yorumlar (0)