Altın Fiyatları düşüşe geçti! Gram altın ve çeyrek altın ne kadar oldu?

Altın fiyatları bir anda düşüşe geçti. Gram altın yüzde 2,12 değer kaybederken, çeyrek altın 1,76 oranında değer kaybetti. Peki gram altın ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu. İşte son dakika altın fiyatları!

EĞİTİM 05.09.2019, 18:35 05.09.2019, 18:47
Altın Fiyatları düşüşe geçti! Gram altın ve çeyrek altın ne kadar oldu?

Altın sabah seyrinde devam ederken kapanış saatine yakın değer kaybetmeye başladı. Son dakika olarak Altın fiyatları bir anda düşüşe geçti. Gram altın yüzde 2,12 değer kaybederken, çeyrek altın 1,76 oranında, Altın (ONS) ise yüzde 2,54 değer kaybetti.  İşte güncel altın fiyatları

Altın güvenilir bir liman olarak da adlandırılan dünyanın en değerli madenlerinden biridir. Altının hem hediye hem de yatırım aracı olarak kullanılması altın fiyatlarının sürekli olarak değişmesine neden olmaktadır. Dünya'nın en değerli madenlerinden biri olan altın, yıllar boyu insan elinde farklı şekillerde işlenmiştir. İşçilikleri daha fazla olan altın çeşitleri daha çok hediyelik olarak kullanılırken, gram altın ve külçe altın gibi işçiliğin en az seviyede kullanıldığı altın çeşitleri ise yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Diğer yatırım araçları ile karşılaştırdığınızda altının en büyük özelliği krizlerden daha az etkilenmesidir. Farklı ülkelerde yaşanan ekonomik krizler o ülkelerin para birimini doğrudan etkilemektedir ancak altın piyasası daha küresel bir davranış göstererek uzun vadede büyük olasılıkla kazançlı çıkmanızı sağlamaktadır. Bu parlak sarı renkli madene olan ilgi daha çok bu yüzdendir. Kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimize altın fiyatları hakkında en doğru ve güncel verileri grafiklerle sunmaktayız. Altın fiyatları ne olur sorusuna cevap bulabilmeniz için uzman yazarlarımız sizler için en güncel altın yorumlarını sitemizde paylaşmaktadırlar. Siz de düzenli olarak çeyrek altın, yarım altın, tam altın, cumhuriyet altını ve tüm altın çeşitleri için anlık verileri sayfamızdan takip edebilir ve altın piyasası hakkında en doğru öngörülere sahip olabilirsiniz. 

Yorumlar (0)