Ankara okullar 9 Ocak Pazartesi tatil mi? Ankara Valisi açıkladı

Ankara'da okullar 9 Ocak Pazartesi günü tatil olacak mı sorusunun cevabı belli oldu. Ankara Valisi Ercan Topaca merakla beklenen açıklamayı yaptı.

EĞİTİM 08.01.2017, 19:38 02.02.2019, 15:01
Ankara okullar 9 Ocak Pazartesi tatil mi? Ankara Valisi açıkladı

Ankara'da merakla beklenen açıklama Vali Ercan Topaca'dan geldi.

"Ankara'da okullar yarın tatil mi?" sorusu yanıtını buldu. Ankara Valisi Ercan Topaca öğrencilerin twitter'dan 'Okullar yarın tatil mi?' sorusu üzerine "Sevgili öğrenciler Meteorolojik verilere göre, Ankara'da okulların tatil edilmesini gerektiren bir durum bulunmamaktadır. İyi dersler" yanıtını verdi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının trafik ve yaya ulaşıma engel olmaması için ekiplerin, 3 vardiya halinde 7/24 görev başında olduğunu bildirdiler. Yetkililer, dün akşam saatlerinde başlayan, ancak karın kesilmesinin ardından, hava sıcaklığının düşmesiyle buzlanan yollarda tuzlama yapıldığını belirterek, sabah saatlerinde de kar yağışının artmasıyla, araçlar ve yaya ekiplerle hem yollarda hem de merkezi noktalardaki kaldırımlarda küreme çalışmaları yapıldığını söylediler.Ankara'da öğrencilerin gözü Vali Ercan Topaca'ya çevrilmişti. Vali Topaca'nın kendisine gelen mesajı paylaştığı görüldü. O mesajda "Camdan bugün bakma valim. Gönlümüzü yakma valim. Bu gece kar yağdı say. Gel okulları tatil eyle' yazdığı görüldü.

EN ÇOK KAR ALAN YERLER

Kar yağışının özellikle İstanbul Yolu, Ayaş Yolu, Konya Yolu, Turan Güneş Bulvarı, İncek Bulvarı, Havaalanı Yolu, Dikmen Bölgesi, Keçiören-Bağlum bölgesi ile şehrin yüksek noktalarında etkili olduğunu belirten yetkililer, çevre ilçelerde ise Polatlı, Haymana, Çubuk, Çamlıdere ve Kızılcahamam’da yoğun şekilde karla mücadele çalışmaları yapıldığını belirttiler. Yetkililer, karla mücadele çalışmaları kapsamında, Büyükşehir Belediyesinin Güvercinlik, Dikmen, Pursaklar- Saray ve Mamak’ta bulunan 4 tuz silosunun da aktif olarak hizmet verdiğini kaydettiler
 

Yorumlar (0)