AÖF Felsefe Bölümü Detayları ve İş Olanakları

Açıköğretim Fakültesi bölümleri arasında en fazla tercih edilen lisans bölümlerinden olan Felsefe bölümü ile ilgili detayları, bu bölüme kayıt yaptırmak isteyen adaylar merak ediyor.

EĞİTİM 14.02.2017, 16:10
AÖF Felsefe Bölümü Detayları ve İş Olanakları

Açıköğretim Fakültesi bölümleri arasında en fazla tercih edilen bölümlerden olan Felsefe Bölümü ile ilgili olarak, AÖF resmi sitesinde: "Felsefe Lisans Programının amacı öğrencilere felsefi mirası tanıtarak, felsefi yöntem ile eleştirel bakış açısını kazandırmak, kavramsal düşünmeyi öğretmek ve öğrencilere felsefe yapmalarının zeminini hazırlamaktır. Felsefe temel doğruların akla dayanan bir araştırmasıdır. Bu amaçla felsefe gündelik yaşamın, bilim, sanat, din, politika ya da herhangi başka bir alanın görüşlerini ve kavramlarını disiplinli bir sorgulama ile ele almanın yollarını açar. Her alanda kavramların doğru kullanılmasına yönelik bilinç geliştirilmesini amaçlar. Yeni sorular ortaya atar ve bu soruları yanıtlamaya çalışırken kendine özgü yeni kavramlar tanıtır.​" ifadeleri yer alıyor.

Bölümden Mezun Olma Koşulları:

 Felsefe Lisans Programında toplamda alacağınız 240 AKTS kredilik derslerin tümünü başarılı ile geçmeniz gerekmektedir. Herhangi bir desinizin FF, YZ, DZ harf notu olması durumunda mezun olamazsınız. Ayrıca mezun olma durumunda Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olmalıdır. Tüm bu şartları yerine getiren öğrenci, Açıköğretim Fakültesi Felsefe Lisans Programı Diploması almaya hak kazanır.

Lisansüstü Eğitim Fırsatı:

AÖF Felsefe Lisans Programı mezunları, istedikleri takdirde yükseköğrenimlerine devam edebilirler. Yüksek lisans ve doktora olanakları bulunan mezunlar. İsterlerse bu olanaklardan yararlaabilirler.

Bu Bölümde Hangi Dersler Var:

Mezun Olduktan Sonra İş Koşulları:

AÖF Felsefe Önlisans Programından mezun olduktan sonra birçok iş fırsatı vardır. Bu konu ile ilgili olarak AÖF resmi sitesinde: "Felsefe Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, örgün öğretimin yüksek lisans ve/veya doktora programlarına başvurarak akademisyen olabilecekleri gibi, yayınevlerinde editör olarak, gazete ve dergilerde yazar olarak, özel şirketlerde danışman olarak, insan kaynakları, halkla ilişkiler, sivil toplum kuruluşları ve eğitim kuruluşlarında eleştirel düşünme ve mantıksal ilişkileri kullanabilecekleri işlerde başarılı olabilirler.​​​​​​​​​​" ifadeleri yer almaktadır.

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (0)