AÖF Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Detayları ve İş Olanakları

Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans bölümünü tercih etmek isteyen adaylar, bölüm hakkındaki detayları merak ediyorlar.

EĞİTİM 15.02.2017, 10:21
AÖF Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Detayları ve İş Olanakları

Açıköğretim Fakültesi Lisans Bölümleri arasında yer alan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü hakkında, AÖF resmi sitesinde: "Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans Programının amacı, açıköğretim sistemiyle Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programını tercih eden öğrencilerin yerel ve küresel düzeyde halkla ilişkiler ve reklamcılık çalışmalarını anlayabilmeleri, sektöründeki gelişim ve değişimleri kavrayabilmeleri ve bu alandaki sektörü tanıyabilmelerini sağlamaktır." ifadeleri yer alıyor.

Bölümden Mezun Olma Koşulları:

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans Programından mezun olabilmek için:

240 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarı ile geçmek gerekir. Yani FF, YZ, DZ harf notu olan bir dersiniz olursa mezun olamazsınız.

Tüm dersleri geçtikten sonra Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olmalıdır.

Bu kredilerin altında eksik dersi olan öğrenci mezun olamaz.

Tüm bu şartları yerine getiren öğrenci, Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans Programı Diploması alır.

Lisansüstü Eğitim Olanakları:

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans Programından mezun olduktan sonra, isterseniz yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam edebilirsiniz.

Bu Bölümde Hangi Dersler Var?

Mezun Olduktan Sonra İş Olanakları:

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra yapılabilecek işlerle ilgili olarak AÖF resmi sitesinde: "Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, kamu ve özel sektör kurumlarında istihdam edilebilir. Özel sektörde reklam ve halkla ilişkiler ajanslarının farklı bölümlerinde çalışabilecekleri gibi; firmaların iletişim, halkla ilişkiler, reklam bölümlerinde çalışabilirler. Kamu kurum ve kuruluşlarının iletişim ve kitle iletişimi ile ilgili bölümlerinde istihdam olanakları bulabilirler." ifadeleri yer almaktadır.

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (0)