AÖF Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Hakkında Detaylar ve İş Olanakları

Açıköğretim Fakültesi Önlisans Bölümleri arasında yer alan Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü ile ilgili detayları sizler için derledik.

EĞİTİM 11.02.2017, 14:17
AÖF Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Hakkında Detaylar ve İş Olanakları

Sağlık işletmelerinde çalışmayı amaçlayan bu bölüm ile ilgili AÖF resmi sitesinde tanım olarak: "Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Programı, sağlık işletmelerinde çalışmayı amaçlayan öğrencileri yetiştiren mesleki bir programdır." ifadesi yer alıyor.

Mezun Olma Koşulları:

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Programından mezun olmak için, 120 AKTS kredilik dersleri alıp, bu dersleri başarı ile tamamlamak gerekmektedir. Herhangi bir dersinizin harf notu FF, YZ, DZ olursa, mezun olamazsınız. Ayrıca tüm bu şartları sağladıktan sonra mezun olma durumundayken Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olmalıdır. Tüm bu şartları yerine getiren öğrenci, 'Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği  Önlisans Programı Diploması' alabilir.

Dikey Geçiş Olanakları:

Bu bölümden mezun olan öğrenciler, örgün öğretime ya da açıköğretim lisans programlarına devam edebilirler. Bunun için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girilmesi gerekmektedir. Hangi bölümlerden devam edebileceğinizi öğrenmek için, o yıla ait DGS kılavuzunu incelemeniz gerekmektedir.

Bu Bölümde Hangi Dersler Var:

Mezun Olduktan Sonra İş Olanakları:

Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Programından mezun olduktan sonra iş olanakları ile ilgili olarak, AÖF resmi sitesinde: "Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, sağlık işletmelerindeki iş olanaklarından yararlanabilirler." ifadesi yer alıyor.

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (0)