AÖF Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Hakkında Bilgi ve Detaylar

Açıköğretim Fakültesi Web Tasarımı ve Kodlama dersi yeni açılan bir bölüm ve adaylar bu bölümü tercih etmek için bölüm hakkındaki detayları merak ediyorlar. İşte Web Tasarımı ve Kodlama bölümü ile ilgili detaylar.

EĞİTİM 14.02.2017, 13:39 14.02.2017, 14:29
AÖF Web Tasarımı ve Kodlama Bölümü Hakkında Bilgi ve Detaylar

Açıköğretim Fakültesi Web Tasarımı ve Kodlama bölümü ile ilgili olarak AÖF resmi sitesinde: "Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programının amacı, Web tasarımı ve kodlama alanlarında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağını yetiştirmektir. Ayrıca, Web tasarımı ve kodlama alanlarında halen çalışmakta olan personelin etkinlik ve verimliliklerini artıracak şekilde bilgi ve becerilerle donatılmalarını sağlamak da amaçlanmaktadır." ifadeleri yer almaktadır.

Bu Bölümden Nasıl Mezun Olunur?

Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programından mezun olmak için 120 AKTS kredilik derslerin tümünü almanız ve başarı ile geçmeniz gerekmektedir. Herhangi bir dersinizin, FF, YZ, DZ olması durumunda, mezun olamazsınız. Ayrıca tüm derslerinizin Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olmalıdır. Bu şartları yerine getiren öğrenciler, bölümden mezun olabilir ve Açıköğretim Fakültesi Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programı Diploması almaya hak kazanırlar.

Dikey Geçiş Olanakları:

Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programından mezun olan öğrenciler, örgün öğretim ya da açıköğretim lisans programlarının 5. yarıyılından lisans öğrenimine devam edebilirler. Bunun için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmelisiniz. Hangi bölümlere geçiş yapabileceğinizi öğrenmek için, o yıla ait DGS kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Bu Bölümde Hangi Dersler Var?

Bölümden Mezun Olduktan Sonra İş Koşulları:

AÖF Web Tasarımı ve Kodlama bölümünden mezun olduktan sonra yapılabilecek işler ile ilgili olarak AÖF resmi sitesinde: 'Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar bilişim sektöründe Web Tasarım Uzmanı, Web Tasarımcısı, Kodlama Uzmanı, Görsel Web Tasarımcısı, Arayüz Geliştiricisi olarak çalışabileceklerdir. Bunun yanında mezunlar kendi web tasarım şirketlerini de kurabilirler.' ifadeleri yer almaktadır.

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (8)
hakkı 2 yıl önce
bölüm mesleki mi. yani teknik bir bölümmü.
Bahar 2 yıl önce
Bu bölümün dersleri bunlar değil. Sanırım Adalet bölümünün dersleriyle karıştırılmış.
adalet 2 yıl önce
adaletli kodlama bölümü zaar bu
Cemo 2 yıl önce
Adaletli web tasarımı bölümü olmuş sizinki :))
Şevval 1 yıl önce
Acaba açıkogretimden duz lise okuyan birisi üniversitede açıktan bu bölümü okuyabilir mi?
beyza 1 yıl önce
okur . ben düz lise mezunuyum dil öğrencisiyim ve hobi olarak başladım şuan kendim site yapabiliyorum .yalnız dersler çok saçma zorlanırsın eğer kolay pes eden biriysen severek yaparım dersen dene :)
Burak 2 yıl önce
Evet dersler yanlış yazılmış
deniz 3 ay önce
ya bir de ''bölüm sayısal mı sözel mi?'' onu da söyleyin.