AÖF Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Detayları ve İş Olanakları

Açıköğretim Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü ile ilgili detaylar ve mezun olduktan sonraki iş olanakları, bu bölümü tercih etmek isteyen adaylar tarafından merak ediliyor.

EĞİTİM 17.02.2017, 11:15
AÖF Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Detayları ve İş Olanakları

Açıköğretim Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünün tanımı ile ilgili AÖF resmi sitesinde: "Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programının amaçları,açıköğretim sistemiyle Yönetim Bilişim Sistemleri programını tercih eden öğrencilere, işletmelerin ve bireylerin yaşadığımız çağa ve topluma adını veren bilgiyi üretme, depolama, paylaşma ve bilgiye erişme ihtiyacını karşılamak için kullanılan yöntem, süreç ve sistemlerin planlanması, tasarlanması, kurulması ve yönetilmesi süreçlerini anlayabilme becerisi kazandırmaktır." ifadeleri yer almaktadır.

Bölümden Mezun Olma Koşulları:

AÖF Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans bölümünden mezun olabilmek için, 240 AKTS kredilik derslerin tümünü almalı ve tüm dersleri verdikten sonra herhangi bir harf notunuzun FF, YZ, DZ olmaması gerekmektedir. Ayrıca tüm dersleri verdikten sonra, Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olmaldıır. Tüm bu şartları yerine getiren öğrenci mezun olmaya hak kazanır ve 'Açıköğretim Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programı Diploması' alır.

Lisansüstü Eğitim Olanakları:

Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programından mezun olduktan sonra, isterseniz lisansüstü eğitiminize başlayabilirsiniz. Bu bölümden mezun olunca, yüksek lisans ve doktora olanaklarınız vardır.

Bu Bölümde Hangi Dersler Var?

Mezun Olduktan Sonra İş Koşulları:

Bu bölümden mezun olduktan sonra, yapabileceğiniz iş olanakları ile ilgili olarak, AÖF resmi sitesinde: "Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, finansal hizmetler, perakende hizmetleri, lojistik ve ulaşım, turizm, iletişim ve bilişim teknolojileri gibi alanlarda hizmet veren firmalarda bilgi teknolojisi çözümleri üreterek, müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesinde ve ürün pazarlamasında, kamu kurumlarında ise organizasyonun bilgi teknolojileri ihtiyaçlarının belirlenmesinde istihdam edilirler." ifadeleri yer almaktadır.

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (1)
Feyz 2 yıl önce
yazıklar olsun. aöf'de ybs'nin olması çok saçma tib veya mühendislik de olsun tam olsun.