banner731

Arasınıfların KYK Yedek Yerleştirmeleri Devam Ediyor...

Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlarda barınmak isteyen arasınıf öğrencilerinin, yedek yerleştirme işlemleri devam ediyor...

EĞİTİM 13.10.2016, 09:40 01.02.2019, 13:27
Arasınıfların KYK Yedek Yerleştirmeleri Devam Ediyor...

2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber, barınma sorunları yaşamak istemeyen öğrenciler Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında kalmak için başvuru işlemlerini yaptılar. Başvurular, sadece birinci sınıf öğrencileri tarafından yapılmadı, arasınıf öğrencileri de yurt başvurusunda bulundular.

KYK yurtlarına yapılan başvurular sonucunda asil adayların yerleştirme işlemlerinin sona ermesinin ardından yedek listede yer alan adaylar, heyecanlı bir bekleyiş içine girdiler. Yurt başvurusu kabul ettiği halde kayıt işlemlerini yapmayan öğrencilerin yerine yedek listesindeki öğrencilerin kayıtları yapılmaya başlandı.

Yapılan yedek yerleştirme sonuçları arasından en son açıklanan, 9.Yedek Arasınıf yurt sonuçları. KYK, 9.yedek arasınıf sonuçlarını web sitesi üzerinden yayınladı. Yurt sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler,  https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden, T.C. kimlik numaraları başta olmak üzere, istenen diğer güvenlik bilgilerini girerek işlemlerini yapabilecekler.

Yorumlar (0)