Atatürk Üniversitesi Neden 950 TL Ücret Alıyor?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Sosyal Hizmet bölümü öğrencileri materyal ücreti olarak 950 TL ödüyorlar. Öğrenciler tepkilerini dile getirerek ücretin 225 TL'ye çekilmesini istemektedirler.

EĞİTİM 30.01.2017, 10:22 03.02.2019, 13:48
Atatürk Üniversitesi Neden 950 TL Ücret Alıyor?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Sosyal Hizmet bölümünü okuyan öğrenciler, üniversitenin 950 TL materyal ücreti almasıyla ilgili şikayetini sürdürüyor. Sebebi de Anadolu Üniversitesi’nde açık öğretim programı için materyal ücretinin 225 TL olmasıdır. Öğrenciler fazla verdikleri ücretlerin iade edilmesini ve ücretin 225 TL’ye çekilmesini istemektedirler.

Öğrencilerin Mesajı

“Biz Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileriyiz, fakültemiz dönemlik bizden 950 TL materyal ücreti alıyor. Anadolu Üniversitesi aynı bölüm için dönemlik materyal ücretini 225 TL olarak belirlemiştir. Söz konusu üniversite de Devlet üniversitesidir ve emsal niteliği taşır. Talebimiz Atatürk Üniversitesinin de dönemlik materyal ücretini makul seviyelere çekip öğrencilerden aldığı fazla harçları iade etmesi ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesine uygun davranmasıdır.”

Kamupersoneli.net olarak Atatürk Üniversitesini konuyla ilgili açıklama yapmaya davet ediyoruz. Ücretlerin olduğu duyuruda “2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda değişiklik yapılabilir.” denilmektedir.  Uygulama birliği açısından konuyu yetkililerin dikkatine sunuyoruz.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm hakları Kamupersoneli.Net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kamupersoneli.Net tarafından üretilen haberlerin kaynak gösterilmeden kullanılması, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 36 ve 37. maddesine aykırıdır ve suç teşkil etmektedir. Ayrıca internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ile ilgili olarak 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen 5651 sayılı internet yasasına göre de bu durum cezai işlem gerektirmektedir.

Yorumlar (15)
caglayan 3 yıl önce
bu yapılan büyük haksızlık bir an önce ücretler düşürülmeli
Ata AÖF mağduru 3 yıl önce
Kamupersoneli magduriyetimizi kamuoyuna duyurdugunuz için çok teşekkür ederiz. InşAllah bu mücadelemiz en kisa zamanda netlik kazanır.
AVAY 3 yıl önce
Birde neyin materyal parası olduğunu anlayabilsek. Kitap bile vermiyor. Çıktı parası, yazıcı parası..
Nesrin 3 yıl önce
Atatürk Üniversitesi çocuk gelişimi okudum ve issizim kpss desen atanma ihtimalimiz milyonda bir yok sonra gençler niye asilesiyor sizce haksız miyiz işsiz güçsüz bide üstüne milletin lafı okudun bişey olmadin diye madem bu bölümlerden alım yok üniversiteler de okutmayin çocuk yurdlari aile ve sosyal politikalar a Bağlı sevgi evleri hepsinde alakasız insanlar çalışıyor işimiz olmasi için dayimiz mi olmali
melike 3 yıl önce
kitap yok netten indirmek zorundayız yazıycıydı kartuşuydu derken olan bize oldu bu neyin ücreti bu kadar anlamıyorum yazık gerçekten...!!
Filiz 1 yıl önce
Atatürk üniversitersi sosyal hizmetler materyal ücretlerinin düşürülmesini istiyorum
SHU 3 yıl önce
atatürk üniversitesi sırf para için sosyal hizmet gibi bir bölümü bitirdi bu ülkede tek dertlerinin sizin paranızı söğüşlemek olduğunu yeni mi anlıyorsunuz orayı bitirince işsiz kalacaksınız buna yanın önce...
aysem 1 yıl önce
Bencede ücretler indirilmeli kitap falanda vermiyorlar çok fazla hak yeniyor yazık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın