Bakan Gül Açıkladı: Hukuk ve Adalet Dersi 8. Sınıf Müfredatına Eklendi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yeni bir açıklamada bulundu. Kişisel twitter hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan Bakan Gül açıklamalarında ise; Hukuk ve Adalet dersinin 2018- 2019 eğitim öğretim yılı kapsamında 8. sınıf müfredatına eklendiğini sözlerine ekledi...

EĞİTİM 14.09.2018, 11:53
Bakan Gül Açıkladı: Hukuk ve Adalet Dersi 8. Sınıf Müfredatına Eklendi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül şahsi twitter hesabından yeni açıklamalar yaptı.

Bakan Gül; Hukuk ve Adalet dersinin 2018- 2019 eğitim öğretim yılı kapsamında 8. sınıf müfredatına eklendiğini sözlerine ekledi...

Bakan Gül konuyla alakalı olarak yaptığı paylaşımlarda ise;

"Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız ortak çalışma neticesinde 2013-2014 eğitim - öğretim yılında ortaokul 6 ve 7. sınıflarda seçmeli olarak alınabilen “Hukuk ve Adalet” dersi, bu yıldan itibaren 8. sınıf müfredatına da girdi.

Hukukun temel kavram ve kurumları ile hak arama yollarına dair temel bir anlayış çerçevesi sunan bu ders, çocuklarımızı geleceğe bilgili, duyarlı ve sorumlu bireyler olarak hazırlamaya katkı sunacak.

Ağaç yaşken eğilir. Hukuk ve adalet bilinci de erken yaşlarda yeşerir, yerleşir. Yeni eğitim-öğretim yılında ilköğretim 6, 7 ve 8. sınıflarda ders başı yapacak tüm öğrencilerimize bu dersi seçmelerini tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.

BAKAN GÜL'ÜN PAYLAŞIMLARI

Kamupersoneli.net I ANKARA
 

Yorumlar (0)