Bakan Selçuk Açıkladı: Okullarda 4 Dersten Kurslar Olacak ve Ortak Sınavlar Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda gerçekleştirilecek olan kurslar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında destekleme ve yetiştirme kursları yönergesinde değişiklik yapıldığını bakanlık olarak 5. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm sınıf seviyelerinde Türkçe, matematik, fen bilimleri ve yabancı dil derslerinde kursların düzenleneceğini ifade etti. Ayrıca Bakan Selçuk açıklamalarında ortak sınavlar şeklinde araştırma yapılacağını belirtti.

EĞİTİM 06.09.2019, 12:53
Bakan Selçuk Açıkladı: Okullarda 4 Dersten Kurslar Olacak ve Ortak Sınavlar Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk destekleme ve yetiştirme kursları yönergesinde değişiklik yaptıklarını ifade etti. Bakan Selçuk açıklamalarının devamında bakanlık olarak bakanlık oalrak 5. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm sınıf seviyelerinde Türkçe, matematik, fen bilimleri ve yabancı dil derslerinde kurslar düzenleneceğini ifade etti.

Bakan Selçuk açıklamalarında her dönemin sonunda ortak sınavlar sureti ile izleme araştırması yapılacağını ifae etti.

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında destekleme ve yetiştirme kurslarının tüm il ve ilçelerde öğrencilerin derslerine destek sağladığını ifade etti. Bu kursların aynı zamanda okullar arasındaki başarı farkını azaltmak için de bir fırsat sunduğunu belirten Bakan Selçuk bu kursları daha verimli kullanmak için yeni düzenlemeler yaptıklarını vurguladı. 

BAKAN SELÇUK'UN AÇIKLAMALARI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları ise şöyle oldu:

"2018 yılında 4, 7 ve 10. sınıf seviyelerinde 81 ilde Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında izleme araştırması yapmıştık. Bu yaklaşımımızı şimdi destekleme ve yetiştirme kurslarımıza da uygulayacağız. Bu kapsamda destekleme ve yetiştirme kursları yönergesinde değişiklik yaptık.

Buna göre bakanlık olarak 5. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm sınıf seviyelerinde Türkçe, matematik, fen bilimleri ve yabancı dil derslerinde kursların her döneminin sonunda izleme araştırması yapacağız. İzleme araştırması ortak sınavlar şeklinde düzenlenecek. Böylece bu dersler üzerinden kurslarımızın gelişimini ve verimliliğini izleyebileceğiz.

Elde edilen bulgularla kurslarımıza geri besleme sağlayacağız. Ayrıca, bakanlık, bu dersler için destekleme ve yetiştirme kurslarına kaynak desteği sağlayacak."

Yorumlar (1)
JİRKİ AŞİRET URFA 3 ay önce
SAYIN ADALET BAKANIM YÜZLERCE SUÇSUZ VATANDAŞLARIMIZ HAPİSTE YATMAKTADIR CEZAEVLERİ AĞZINA KADAR DOLMUŞ TAŞMIŞ MİLLET PERİŞAN SEFELAT İÇİNDE REZİLLER PERİSANLAR YETKİ SAHİPLERİ OLARAK TBMM GENEL KURULUNDAN GARİBANLARA TÜM KADER MAHKUMLARI'NA YÖNELİK BİZLER TÜRK İLE KÜRT DÜ İLE MHP TEŞKİLATIMIZIN SUNMUŞ OLDUĞU TOPLAM İNFAZDAN BEŞYIL DÜŞÜRME MADDESİ ÇIKMASINI SABIRSIZLIKLA SEVİNÇ İLE BEKLİYORUZ İNŞALLAH RAFTA KALMAZ AKPARTİ'YE MHP TEŞKİLATIMIZA SONUNA KADAR GÜVENİYORUZ DESTEKLİYORUZ JİRKİ AŞİRETİ OLARAK 2023 YILINDA CUMHURBAŞKANILIĞI SEÇİMLERİNDE OYUMUZU REYLERİMİZİ AKPARTİ'YE VERECEĞİZ NAMUS VE ŞEREF SÖZÜ