Bakan Selçuk Duyurdu: Öğrencilere İş Garantisi ve Maaş Verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında otellerin okul olacağını ve belli standartların koyulacağını ifade etti. Ayrıca Bakan Selçuk açıklamalarında öğrencilere iş garantisi ve maaş verileceğini mezunların 3 yıl boyunca sigortasının ödeneceğini ifade etti.

Bakan Selçuk Duyurdu: Öğrencilere İş Garantisi ve Maaş Verilecek

Bakan Selçuk, "Ziya öğretmen ile eğitim buluşmaları" kapsamında Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde öğretmen ve yöneticilerle bir araya geldi. Bakan Selçuk burada yaptığı açıklamalarında mesleki teknik eğitim hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Selçuk söz konusu açıklamalarında Mesleki teknik eğitimde paradigmal bir dönüşüm yaptıklarını bütün meslek liselerinin dal ve alanlarını dış ticaret açığı ile ithalat kalemleri ile ilişkilendirdiklerini ifade etti.

Açıklamalarında otellerin okul olacağını ifade eden Bakan Selçuk iş garantisi ve maaş verileceğini ifade ederek mezun olanların 3 yıl sigortalarını yatıracaklarını ifade etti.

Bu konu hakkında Bakan Selçuk'un açıklamaları şöyle oldu:

BAKAN SELÇUK'UN AÇIKLAMALARI

"Mesleki teknik eğitimde paradigmal bir dönüşüm yapıyoruz. Bütün meslek liselerinin dal ve alanlarını dış ticaret açığımızla, ithalat kalemlerimizle ilişkilendiriyoruz. Örneğin Türkiye'de ciddi bir ahşap oyuncak ithalatı gördük. Niye ithal ediyoruz dedik. Biz 4 tane okul açtık. Orada üretip, Türkiye'ye satışını yapacağız. Dünyaya satış için 10 tane daha açacağız. Turizm liselerindeki sorunlar da iş başı eğitimin niteliğinin artırılmasıyla çözülecek. Turizm liselerinde eğitim sezonla birlikte yani nisanda başlayacak. Oteller okul olacak, belli standartları koyacağız, öğrencilere iş garantisi ve maaş vereceğiz, mezunların 3 yıl boyunca sigortasını ödeyeceğiz. Bunun için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Organize Sanayi Bölgeleri'yle anlaşmalar imzalandı. Devamı da olacak."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sibel
Sibel - 2 ay Önce

Bende calismak isterim ama sans ya calssam keske ya cok iyi olur