Bakan Yılmaz: "Müfredat TEOG, YGS ve LYS'yi Etkilemeyecek"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, değişen müfredatın TEOG, LYS ve YGS'de farklılığa neden olmayacağını açıkladı. İşte detaylar...

EĞİTİM 13.01.2017, 13:05
Bakan Yılmaz: "Müfredat TEOG, YGS ve LYS'yi Etkilemeyecek"

Milli Eğitim Bakanlığı İsmet Yılmaz, müfredat değişikliği taslağını açıkladı. Açıklamalarında Şubat'ta öğretmen ataması sayısının net olmadığı bilgilerini de verdi. Bakan Yılmaz, müfredat değişikliğinden dolayı YDS, LYS ve TEOG sınavlarında bir farklılık olmayacağına da değindi.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Eğitime dair güncelleme, yenileştirme ve geliştirme çalışmalarımızın bir sonucu olarak taslak programlarımızı askıya çıkarıyoruz. Taslak program görüşlere sunulmaya ve görüşler doğrultusunda iyileştirmeye hazır hale geldi. Kamuoyunun katkılarını, paydaşlarımızın katkılarını alacağız, ortak aklın süzgecinden geçirerek öğrencilerimizin önüne getireceğiz. 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren de sınıflarımızda öğretmenlerimiz, bu çerçevelere uygun olarak derslerini yürütecekler.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren 1, 5 ve 9. sınıf öğrencilerimiz, yeni hazırlanmış müfredatla eğitime başlayacaklar. Dolayısıyla bu sene ve gelecek sene ve sonraki takip eden sene de değişen müfredattan dolayı TEOG, YGS veya LYS sınavlarında herhangi bir farklılık olmayacaktır." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET | AA

Yorumlar (0)