Bakan Ziya Selçuk: Eğitim Fakültelerinde Çıtayı Yükselterek Daha Az Öğrenci Mezun Etmeliyiz

"Eğitim fakültelerini tercih eden öğrencilerin daha yüksek puanlarla girmesi için birtakım düzenlemeler yapmalıyız" ifadelerini kullanan Bakan Ziya Selçuk 2023 Eğitim Vizyonuyla alakalı olarak detayları sıraladı. İşte Bakan Ziya Selçuk'un açıklamalarından satır başları.

EĞİTİM 30.10.2018, 09:04 30.10.2018, 11:58 Kerim Solak
Bakan Ziya Selçuk: Eğitim Fakültelerinde Çıtayı Yükselterek Daha Az Öğrenci Mezun Etmeliyiz

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk eğitim fakülteleriyle alakalı olarak yaptığı açıklamada; "Eğitim fakültelerini tercih eden öğrencilerin daha yüksek puanlarla girmesi için birtakım düzenlemeler yapmalıyız" dedi.

2023 Eğitim Vizyonu detaylarını Milliyet Gazetesine paylaştı.

Bakan Ziya Selçuk, eğitim fakülteleriyle alakalı olarak yaptığı açıklamada ise;

"12 Eylül tarihinden bu zamana öğretmen yetiştirmesi sisteminde kritik bir değişiklik yapılmamış.

Öğretmenlerin geldikleri kaynakları düzenlememiz zorunlu. Eğitim fakültelerini tercih etmiş öğrencilerin daha yüksek puanlarla girebilmesi adına birkaç düzenleme yapmamız şarttır.

Bizlerin çıtayı yükseltip, az sayıda öğrencimizi mezun etmeliyiz. Şu anki konumda 40 bin civarında öğrenci mezun olmaktadır. Daha az sayıda öğrenciyle beraber eğitimde istihdam oluşturmamız mümkün olacaktır.

Eğitimlerin niteliğinin artış yaşadığı durumlarda öğretmen adaylarımızın gelir seviyelerinin artış yaşaması gibi bazı olasılıklar ortaya çıkacaktır.

Orta vadede yüksek lisans yapmayanların öğretmen olmaması gerekmektedir." dedi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)