banner731

Bakan Ziya Selçuk: Nitelikli Eğitim İçin Her Türlü Çalışmalardan Faydalanmak İstiyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Antalya Turizm Merkezi Belek'teki bir otelde düzenlenen UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması'nda, önemli bir programda buluştuklarını açıkladı ve detayları sıraladı.

EĞİTİM 17.11.2018, 13:35
Bakan Ziya Selçuk: Nitelikli Eğitim İçin Her Türlü Çalışmalardan Faydalanmak İstiyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve Antalya Turizm Merkezi Belek'teki bir otelde düzenlenen UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması'nda, önemli bir programda buluştuklarını sözlerine ekledi...

UNESCO'nun Milli Eğitim Bakanlığı için çok ayrı bir yeri var diyerek sözlerine başlayan Bakan Selçuk;

"Eğitim, kültür ve bilim kelimelerinin yan yana geldiği nadir kuruluşlardan bir tanesi. Hep merak etmişimdir, konu eğitim olunca OECD neden Pisa ve benzeri araştırmalar vasıtasıyla eğitimle ilgilenir de UNESCO ilgilenmez diye, bu soruyu kendi kendimize de sormuş olduk" dedi.

NİTELİKLİ EĞİTİM

Bakan Selçuk nitelikli eğitim ile alakalı olarak yaptığı açıklamalarda ise;

"Bizim çoklukta birlik diye kadim olarak ifade etmeye çalıştığımız çerçevenin aslında 21. yüzyılda yeni, yeni algılanmaya başladığını düşünüyorum.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun bir önceki büyük buluşmadan sonra anma ve kutlama yıl dönümleri programında Atebetül-Hakayık, Kutadgu Bilig ve Divan-ı Hikmet, dünya belleği programında Divanü Lügatit Türk ve Piri Reis Haritası gibi kültürümüzün temel eserlerini uluslararası toplumla buluşturmuş ve gençlerimizin bu alandaki duyarlılığını artırmıştır.

Sürdürülebilir Kalkınma 2030 Hedefleri arasında yer alan 'nitelikli eğitim' hedefine ülkemizde ulaşılabilmesi için yürütülecek her türlü çalışmaların birikiminden ve enerjisinden yararlanmak istiyoruz.

Çünkü evrensel olanla milli olan arasındaki dengenin yeniden düzenlenmesi konusunda bir ihtiyaç var." dedi.

Yorumlar (0)