Bakan Ziya Selçuk'tan MEM Öğrencilerine Müjde! Lise Diploması Verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan eğitimde yeni düzenlemeye yönelik olarak açıklama geldi. Bakan Ziya Selçuk yaptığı açıklamasında Mesleki Eğitim Merkezlerindeki (MEM) öğrencilerine artık lise diploması verilebileceğini sözlerine ekledi...

EĞİTİM 13.07.2019, 13:12 13.07.2019, 13:26
Bakan Ziya Selçuk'tan MEM Öğrencilerine Müjde! Lise Diploması Verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Resmi Gazete'de yayımlanan Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği kapsamında detayları açıkladı.

Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencilerinin lise diploması almak için kayıt yaptıkları Açık Lise bitirme oranlarının düşük olduğunu ifade etti.

Bu konuda lise diplomasına yönelik çalışmaları değerlendirdi ve;

"Yaptığımız düzenleme ile mesleki eğitim merkezlerindeki öğrencilerimiz artık istemeleri durumunda mesleki eğitim merkezlerine geldikleri günlerde fark derslerini alabilecekler.

Yüz yüze eğitim imkanı, öğrencilerin fark derslerini başarmalarını da kolaylaştıracak. Ayrıca öğrenciler, okula geldikleri gün bu dersleri alacağı için ilave maliyet de üretmeyecek.

Artık mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenciler, diploma alabilmek için fark derslerini ya açık öğretim kurumları yoluyla ya da yeni uygulama olarak mesleki eğitim merkezlerinde yüz yüze eğitim yoluyla tamamlayabilecekler." dedi.

Yorumlar (1)
Amed 4 ay önce
Zeynep hanım beni arar mısın? Sana bir konu hakkında bilgi verecem