Başbakanlık bursu sonuçları ne zaman açıklanacak

Binlerce öğrenci Başbakanlık bursu sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak ediyor. Peki, Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) bursu sonuçları ne zaman açıklanacak?

Başbakanlık bursu sonuçları ne zaman açıklanacak

 Basına sızan "Başbakanlık bursu sonuçları açıklandı" haberlerinin ardından T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yalanlama geldi. VGM bursu sonuçları açıklandı haberlerinin ardından yapılan açıklamada burs değerlendirme sonuçlarının tamamlandığına fakat burs kazanan öğrencilerin isimlerinin açıklanmadığına değinilmişti. Binlerce öğrenci VGM burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

Başbakanlık burs sonuçları açıklandı iddiaları üzerine yapılan açıklama şu şekildeydi;

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN BURS SONUÇLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMASI


Başvuru sonuçlarının değerlendirme işlemlerine başlanmış olup değerlendirmeler halen devam etmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu başvurusu süresi 19 Ekim 2016, Yükseköğrenim Bursu başvuru sonuçları ise 30 Ekim 2016 tarihi itibariyle sona ermiştir.


Başvuru sonuçlarının değerlendirme işlemlerine başlanmış olup değerlendirmeler halen devam etmektedir. Bazı internet sitelerinde Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuru Sonuçlarının açıklandığına dair haberler yayınlanmış olup bu haberler doğru değildir. 2016 - 2017 VGM Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Burs Başvuru sonuçları www.vgm.gov.tr kurumsal internet sitemizde DUYURULAR alanında açıklanacaktır.Geçtiğimiz günlerde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçları açıklanmıştı. Başbakanlık VGM burs sonuçlarının da bir an önce açıklanması bekleniyor. VGM burs sonuçlarının 25 Aralık - 10 Ocak 2016 tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 22:27
YORUM EKLE