BESYO Özel Yetenek Sınavına Yapılan Başvuru Sayısı Belli Oldu

Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun, 2018-2019 akademik yılı Özel Yetenek Sınavına Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden başvuru yapıldı. Yapılan başvuru sayısı belli oldu. Detaylar haberimizde...

EĞİTİM 18.08.2018, 23:57
BESYO Özel Yetenek Sınavına Yapılan Başvuru Sayısı Belli Oldu

Bayburt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun, 2018-2019 akademik yılı Özel Yetenek Sınavına, Türkiye'nin farklı bölgelerinden başvuru yapıldı. Bu bağlamda 980 başvuru yapıldığı ifade edildi.

SINAVLAR 3 GÜN SÜRDÜ

Üniversitenin kapalı spor salonunun ev sahipliği yaptığı sınavlar 3 gün sürdü. Bu sınavlara 600 aday katıldı. Adaylar Beden Eğitimi Öğretmenliği (40 Kontenjan), Antrenörlük Birinci Öğretim (70 Kontenjan) ve Antrenörlük İkinci Öğretim (70 Kontenjan) bölümleri için zamana karşı yarıştı. 

Bunun yanı sıra adaylar basketbol, voleybol, futbol, hentbol, takla, koşu ve sıçrama duraklarından oluşan parkurda yarıştılar. ürkiye'nin farklı şehirlerinden bireysel ve toplu halde gelen öğrenciler, engelli ve şehit yakınları için de özel kontenjanların belirlendiği sınavda renkli görüntüler oluşturdu.

"BAŞVURU SAYISINDAN MEMNUNUZ"

BESYO Müdür Vekili Doç. Dr. Cem Kahya bir açıklama yaptı. Kahya açıklamalarında başvuru sayısından memnun olduklarını dile getirdi ve çekişmeli ve güzel derecelerin ortaya çıktığı bir sınav deneyimi yaşadıklarını belirtti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)