BİLSEM 2017- 2018 Öğrenci Seçimleri Ne Zaman Yapılacak? (Takvim ve Kılavuz)

2017- 2018 Bilim ve Sanat Merkezleri öğrenci tanılama işlemleri ne zaman yapılacak? Seçim süreci takvimi ve öğrenci kılavuzu haberimizde...

BİLSEM 2017- 2018 Öğrenci Seçimleri Ne Zaman Yapılacak? (Takvim ve Kılavuz)

Türkiye genelinde 80 ilde hizmet veren BİLSEM'de ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki yaklaşık 25 bin özel yetenekli öğrenci eğitim alıyor. Öğrenciler BİLSEM'de okul dışındaki yetenekleri doğrultusunda eğitim alıyorlar. BİLSEM özel yetenekli öğrenci seçim süreçleri ne zaman başlayacak?

2017-2018 eğitim öğretim yılı için 1. ve 2. sınıf öğrencilerin başvuruları geçtiğimiz Kasım ayında alınmaya başlandı. 1. ve 2. sınıftaki öğrencilerin grup taramaları Ocak-Nisan 2017 tarihleri arasında İl Tanılama Komisyonlarının belirleyeceği yerlerde tablet üzerinden yapılacak. Tarama sınav sonuçları Mayıs 2017 tarihinde //www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacak.


Öğrencilerin bireysel değerlendirme işlemleri ise Mayıs-Haziran 2017 ayları arasında yapılacak. BİLSEM'e yerleşme hakkı kazanan öğrenciler 2017 Ağustos ayında ilan edilecek.

3. ve 4.sınıf öğrencileri için tarama sınavı Şubat 2017'de yapılacak. Yapılan tarama sınavının sonuçları ise Mart ayında açıklanacak. Yine 1.ve 2. sınıf öğrencilerinde olduğu gibi, 3 ve 4.sınıf öğrencilerinden BİLSEM'e yerleşme hakkı kazananlar da Ağustos ayında ilan edilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 18:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fadime
Fadime - 2 yıl Önce

Neden ortaokul öğrencileri bu sınavlara giremiyor