'Binlerce Öğretmen Öğrencilerinden Koparıldı'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, eğitim öğretim yılının açılışı için yaptığı yazılı açıklamada görevden alınan öğretmenlere değindi.

EĞİTİM 19.09.2016, 17:21 19.09.2016, 17:28
'Binlerce Öğretmen Öğrencilerinden Koparıldı'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber, yazılı bir açıklamada bulundu. Budak açıklamasında, eğitimin çok önemli olduğunu, gelişmişlik düzeyini eğitimin belirlediğini ifade etti.

Budak, eğitime son yıllarda hem nitelik hem nicelik bakımından ciddi sorunlar ortaya çıktığını söyledi.

Neredeyse eğitim sistemi ve müfredatın her bakana göre değiştiğini de söyleyen Budak: "Eğitimde ciddi sıkıntılar var. Üzerine bir de 15 Temmuz eklendi. Darbe fırsatçılığıyla OHAL yetkileri kullanılarak FETÖ ile ilgisi olmayan binlerce öğretmen de öğrencilerinden koparıldı. Öğretmen açığının yaşandığı bir dönemde, binlerce öğretmenin ihraç edilmesi, açığa alınmasının sorun yaratmayacağı söylenemez. AKP'nin hatalarının bedelini ne yazık ki çocuklarımız ve öğretmenlerimiz ödeyecek. Bu anlamda 2016-2017 öğretim yılı çok zorlu bir yıl olacak. Çocuklarımıza, zor koşullarda özveriyle görev yapan öğretmenlerimize başarı ve esenlik diliyorum." dedi.

Budak açıklamasına: "15 Temmuz eğitimde yapılan hatalardan ders çıkarma aracı olarak değil de propaganda aracı olarak kullanılmaya çalışılırsa, Türkiye'nin önüne daha ağır faturalar gelecektir. 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması için çağdaş, nitelikli eğitimin önemi anlaşılmalı ve anlatılmalıdır." sözleriyle son verdi.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)