Bu da oldu! Öğrenci velisi iki öğretmeni paspasla dövdü

Günümüzde şiddet karşımıza sıkça çıkan kavramlar arasında yer almaktadır. Aile içi şiddet, kadına şiddet, arkadaşlar arasında şiddet ya da okulda şiddet ne yazık ki hayatın bir parçası haline geldi. Okulda şiddet vakalarına bir yenisi eklendi. Osmaniye’nin Düziçi ilçesindeki bir ortaokulda yaşanan olayda öğrencinin halası, tartıştığı iki kadın öğretmeni eline geçirdiği paspas sapıyla darp etti.

EĞİTİM 02.10.2019, 10:45
Bu da oldu! Öğrenci velisi iki öğretmeni paspasla dövdü

Son yıllarda okullarda öğretmenlere yönelik öğrenci, veli ya da öğrenci yakını kaynaklı şiddet olaylarında ciddi bir tırmanış olduğu uzmanlar ve eğitim sendikaları tarafından sıkça dillendiriliyordu. Osmaniye Düziçi İrfanlı Ortaokulu'nda öğrenci olan çocuğun annesi Çilem İ. ve öğrencinin halası Ceren İ. okula gelerek okulun anasınıfı öğretmeni Neslihan K. ve İngilizce öğretmeni Pınar K. ile konuşmaya başladı.

Bir süre sonra henüz belirlenemeyen bir nedenle öğrenci velileri ile öğretmenler arasında tartışma çıktı. Tartışma sonunda öğrencinin halası olduğu öğrenilen Ceren İ. eline geçirdiği paspas sapıyla iki kadın öğretmene saldırdı.

ETRAFTAKİLER ZOR AYIRDI

Çevrede bulunanların müdahalesinin ardından Neslihan K. ve Pınar K. adlı iki öğretmen hastaneye giderek darp raporu aldılar. Vücutlarının çeşitli yerlerinde darp izi olan öğretmenler kendilerine saldıran Ceren İ. hakkında şikayetçi oldular.

Düziçi polisi olayın ardından okula gelerek öğretmenleri darp eden Ceren İ.’yi polis merkezine götürüp ifadesini aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar (0)