Burs ve Krediler Ne Zaman 500 TL Olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında burs ve kredilerin ne zaman 500 TL olacağını ifade etti. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Burs ve Krediler Ne Zaman 500 TL Olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Toplantısında gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında öğrencilere Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından verilen burs ve kredi tutarlarının 500 TL'ye yükseleceğini belirtti. 

BURS VE KREDİLER NE ZAMAN 500 TL OLACAK?

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında burs tutarlarının ne zaman 500 TL olacağını da ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarında göre burs ve kredi tutarları 2019 yılının Ocak ayından itibaren 500 TL olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

Yüksek öğrenimde kredi burs ücreti 1 Ocak’tan itibaren 500 lira olacak. Ya kredi ya burs başvuran her öğrenciye veriliyor. Bazı öğrencilerimiz “illa burs” diyor. Ya evladım illa da burs yok. Sen krediye de başvursan faiz uygulaması yok.

Meslek liseleri ve imam hatip liselerine yapılan haksızlıklara son verdik.

Yeni dönemde enerjimizi kalitenin yükselmesi çabası içerisinde olacağız.

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 12:37
YORUM EKLE