Bursa'da Merkezi Sınav İle Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarının Tam Listesi Yayımlandı

Bursa'da merkezi sınav ile öğrenci alımı gerçekleştirecek olan ortaöğretim kurumlarının listesini sizler için derledik. Peki hangi ortaöğretim kurumu Bursa'da kaç kontenjan ile öğrenci alımı yapacak? MEB tarafından yayımlanan kılavuza göre adaylar başvurularını ne zaman yapabilecekler? İşte detaylar...

EĞİTİM 11.04.2018, 15:16 12.02.2019, 09:47
Bursa'da Merkezi Sınav İle Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarının Tam Listesi Yayımlandı

Bursa'da merkezi sınav ile öğrenci alımı gerçekleştirecek ortaöğretim kurumlarının listelerini sizler için derledik. Yayımlanan liselelere geçiş başvuru kılavuzu detaylarına göre; adayların başvurularını MEB tarafından ifade edilen tarihler arasında yapacaklar.

İşte Bursa'da merkezi sınav ile öğrenci alımı yapan ortaöğretim kurumlarının tam listesi. Hangi kurum ne kadar öğrenci alıyor?

BAŞVURU TARİHİ

Milli Eğtim Bakanlığı tarafından yayımlanan başvuru kılavuzu detaylarına göre; adaylar söz konusu başvurularını 11 Nisan 2018 ve 18 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Ayrıca adayların başvurularını eğitim hayatına devam ettikleri okullar aracılığıyla beraber elektronik ortamdan yapacakları belirtildi.

Yorumlar (0)