CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun öğretmenlere, velilere ve öğrencilere yönelik mesajında eğitim yeniden yapılandırılması konusuna vurgu yaptı.

EĞİTİM 17.09.2018, 05:06
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu milyonlarca öğrencinin eğitim hayatına başlayacağı yeni eğitim dönemi için bir mesaj yayımladı. 

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN YENİ EĞİTİM YILINA İLİŞKİN MESAJ 

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yayımlanan 2018-2019 eğitim öğretim yılı mesajında Ulu Önder ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim alanında atmış olduğu adımları hatırlattı. Ulu Önder Atatürk'ün eğitime verdiği önemi işaret eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu bu konuda hükümete eleştirilerde bulundu. 

''Türkiye'nin beş temel sorununun ilk sırasında eğitim yer alıyor. Eğitim alanındaki yanlış politikalar, öğrenci ve ailelerin daha iyi bir gelecek hayalini yok etmiş durumda. Dünya Ekonomik Forumu'nun yayınladığı 'Eğitim Kalitesi 2018' raporuna göre Türkiye 137 ülke arasında 99. sırada yer alıyor. Toplam 98 ülke çocuklarına bugün ülkemiz çocuklarının aldığı eğitimden daha nitelikli bir eğitim sunuyor. Öğrencilerimizin, Uluslararası PİSA değerlendirmeleri, OECD ortalamasının gerisinde bulunuyor.''

HÜKÜMETE EĞİTİM ELEŞTİRİSİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yayımladığı yeni eğitim öğretim yılı mesajında hükümetin eğitim konusunda ciddi adımlar atması gerektiği vurgusunda bulundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu bu konuda ki açıklamasında, Türkiye'nin eğitimini vakit geçirmeksizin eğitim politikalarını Atatürk ilke ve devrimleri, cumhuriyet değerleri ışığında çağdaş, demokratik, laik, bilimsel ve eşitlik ilkesine dayalı bir anlayışla yeniden yapılandırması gerektiğini ifade etti. 

Mesajında öğretmenlere yönelikte açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı. 

''Eğitimin en önemli bileşeni öğretmenlerimiz de yeni eğitim- öğretim yılına büyük sorunlarla birlikte giriyorlar. Özlük hakları yok edilen, partizan baskılara maruz kalan öğretmenlerimiz, liyakat ve ehliyet esasının kalktığı bürokraside görevlerini ifa edemez hale getirilmişlerdir. Bunca engele rağmen onurla mesleğini icra eden öğretmenlerimize şükran borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize yeni eğitim yılında başarılar diliyor, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin 21. Yüzyılın bilimsel gerçekliğine uygun geçmesini temenni ediyorum"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)