Çıraklık Eğitiminde Sil Baştan Değişiklik !

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, önümüzdeki dönemlerde meslekli eğitimde önemli değişiklikler yapılacağını açıkladı.

EĞİTİM 19.09.2016, 21:34 19.09.2016, 21:49
Çıraklık Eğitiminde Sil Baştan Değişiklik !

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, önümüzdeki dönemde mesleki eğitimde çıraklık eğitiminin zorunlu eğitim kapsamına alınacağını ve stajın zorunlu hale getirileceğini bildiren Canikli, staj sonrası sınav yapılacağını, staja giden öğrencilerin staj ücretlerinin üçte ikisinin devlet tarafından karşılanacağını açıkladı.

Canikli, okul atölyelerinde ve işletmelerde staj yapan öğrencilerin iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigortalanacaklarını, farklı meslek lisesi türlerinden mezun olan öğrencilere teknisyenlik unvanı verileceğini belirtti.


Bunun, özellikle sanayinin her zaman ihtiyaç duyduğu ara kademe, kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi noktasında son derece somut önemli bir adım olduğuna işaret eden Canikli, "Yine çıraklarımızın zaman zaman gündeme gelen bu eğitimi alırken ya da bu faaliyeti sürdürürken ortaya çıkan mağduriyet iddialarının da giderilmesi noktasında alınmış önemli bir karardır ve sosyal boyutu da ön planda olan bir karardır." değerlendirmesini yaptı.

Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (0)