Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeledi! Öğrencilerin ve Mezunların Çalışma İzni Sorunları Ortadan Kaldırılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunduğu; Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda Türkiye'deki misafir öğrencilerle alakalı olarak müjdeli haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "Eskiden misafir öğrencilere çalışma izni verilmiyordu. Yakında hem öğrenciler hem mezunlar için çalışma izni sorununu ortadan kaldırıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeledi! Öğrencilerin ve Mezunların Çalışma İzni Sorunları Ortadan Kaldırılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'de bulunan misafir öğrencilerle alakalı olarak yaptığı açıklamada ise;

"Eskiden misafir öğrencilere çalışma izni verilmiyordu. Yakında hem öğrenciler hem mezunlar için çalışma izni sorununu ortadan kaldırıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Ülkemiz sınırları içerisinde; Türkiye Bursları adıyla kurumsallaştırdığımız program vasıtasıyla ülkemize gelen ve kendi hesabına okuyan 115 bin misafir öğrencimiz bulunmakta. Dünyanın neredeyse her ülkesinden öğrenciye sahibiz. Hedefimiz ülkemizdeki misafir öğrenci sayısını 350 bine çıkarmaktır. Böylece dünyada en çok misafir öğrenci barındıran ilk 5 ülke arasına gireceğiz, hedefimiz budur.

Eskiden misafir öğrencilere çalışma izni verilmiyordu. Yakında hem öğrenciler hem mezunlar için çalışma izni sorununu ortadan kaldırıyoruz

Eğitime ve mezunuiyet sonrasına kadar her aşamada İslam'ın ve Türkiye'nin düşmanı bu terör örgütü FETÖ'nün istismarından kurtaracak tedbirlerimizi aldık, almaya devam ediyoruz.

Arnavutluk adeta FETÖ'cülerin istilası altında. Elbette görüşmelerimiz var. Er veya geç orada da onların o müstevli hareketlerini çözerteceğiz.

Maarif Vakfı'mız özellikle Afrika'da bulunan ve bunların yanında biraz da yavaş da olsa Balkanlar'da yürüttüğü faaliyetlerle mahallinde eğitim öğretim konusunda önemli mesafe katetti. Vakfımızın kısa sürede hayata geçirdiği projelerle sadece Afrika'da 10 bin öğrenciye eğitim öğretim veriyor olmasını önemli görüyorum

Fransa'nın Türkiye'ye karşı son dönem içerisinde yaptıklarını görüyoruz. Güçlendiğimizden rahatsız oluyorsanız, isteseniz de istemeseniz de güçlenmeye devam edeceğiz.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 16:02
YORUM EKLE