Denizli Acıpayam'da Okullar Tatil Edildi

Denizli Valisi Hasan Karahan yaptığı açıklamalarında Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğünde depremde ilk belirlemelere göre can ya da mal kaybının oluşmadığını ifade etti. Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer yaptığı açıklamalarında ilçede okulların tatil edildiğini ifade etti.

EĞİTİM 20.03.2019, 10:29 20.03.2019, 10:34
Denizli Acıpayam'da Okullar Tatil Edildi

Denizli Valisi Hasan Karahan yaptığı açıklamalarında Gelen ilk bilgilere göre can ya da mal kaybının olmadığını ifade ederek depremin merkez üssüne yakın konumdaki Yeşildere köyünde bir iki binanın duvarında çatlak oluştuğunu belirtti.

Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer de ilçede okulların tatil edildiğini söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da deprem hakkında açıklamalarda bulundu. Zolan söz konusu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Eve girmekte insanlar tedirgin, girmiyorlar. Ama birkaç saat içerisinde de o konuda hedefe ulaşacağız. Halkımızı bu konuda bilgilendirmeler yapıyoruz.
Ben toplantıdaydım, bir il çalışmamız vardı. Oturuyorduk, bayağı bir sarsıntı oldu. Tabi oraya 50-60 km mesafedeyiz. O mesafeden bile ciddi bir şekilde hissettik. Acaba dedik masa mı… Herkes ayağa kalktı, ciddi mesafe olmasına rağmen hissettik. Sonra da arkadaşlarımızla temasa geçtik.
Merkez üssü olan bölgelerde hasarımız var. Orada arkadaşlarımız müdahale ediyorlar. Bir evde bir yangınla ilgili ihbar geldi. Ona da itfaiye ekiplerimiz müdahale ettiler. Kırsal mahallemizde, iki katlı yapılarımızın olduğu bir bölge. İki katlı, ahşap veya betonarme karışımı olan yapıyorlar. Hasar bilgileri geldi ancak hayati anlamda herhangi bir sıkıntı gözükmüyor."

Yorumlar (0)