Depremde Okulları Zarar Gören Öğrenciler Hakkında Özel Okullardan MEB'e Çağrı

İstanbul’da depremde hasar gören 46 okulun valilik kararı ile inceleme için kapatılmasının adından Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel’den bir çağrı geldi. Buna göre Yücel 'o okulların öğrencilerini bize yollayın' çağrısı yaptı.

EĞİTİM 30.09.2019, 15:43
Depremde Okulları Zarar Gören Öğrenciler Hakkında Özel Okullardan MEB'e Çağrı

İstanbul'da deprem olduğu sırada New York'da Birleşmiş Milletler toplantısında bir konuşma yapan ve dünyada global eğitime katkıları nedeniyle önceki gün ödül alan ilk Türk olan Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel' çok önemli açıklamalarda bulundu.

ÖZEL OKUL SAHİPLERİ DE DESTEK VERDİ

Deprem, nedeniyle bugün kapalı olan ve ne olacaklarına valiliğin gün içinde karar vereceği İstanbul'daki 46 okulun öğrencilerine kolejlerin kapısı koşulsuz şartsız açıldı. Konu ile ilgili olarak öğrencilerin derslerden bir saat bile geri kalmaması adına Başkan Yücel'in yaptığı çağrıya özel okul sahipleri de aynı duyarlılıkla pozitif destek verdi.

Depremden dolayı 50 bin öğrenci okula gidemedi. Sosyal medya hesabından gece yarısı bir paylaşım yapan Başkan Yücel açıklamalarında tüm kolejlerin okulları deprem hasarlı olan öğrencileri eğitimde geri kalmaması için misafir öğrenci statüsünde hiçbir ücret talep olmaksızın acilen eğitime almasını talep etti.

BU ÇAĞRIYA EN ÇOK ÇOCUKLAR SEVİNDİ

“Depremde zarar gören okulların öğrencileri eğitimlerini aksatmamak adına evlerine yakın özel okullardan destek alınmalıdır. Biz hazırız” diye davette bulunan Yücel'in bu çağrısına en çok çocuklar sevindi.

Yorumlar (0)