Depremin Merkez Üssünde Okullar Tatil Edildi

Dün akşam saatlerinde merkez üssü Ayvacık'ta korkutan bir deprem meydana geldi. Bu depremin ardından bugün ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

EĞİTİM 21.02.2019, 08:40 21.02.2019, 09:20 Batuhan
Depremin Merkez Üssünde Okullar Tatil Edildi

Ayvacık ilçesinde saat 21.23'te bir deprem meydana gelmişti. Konu ile ilgili olarak Çanakkale Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada Ayvacık ilçesinde saat 21.23'te meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremin ardından bölgede büyüklükleri 3,6 ile 1,0 arasında 46 adet artçı deprem meydana geldiğini ve deprem aktivitesinin takip edildiği açıklandı. 

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin son yaptığı açıklamalarında can kaybının olmadığını ifade etti. Şahin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Herhangi yaralanma, bir can kaybı yok. Halkımızın bu gece dikkat etmesi lazım. Doz azalarak gidiyor. 2'ye düştü 3'e düştü falan ama bir daha olursa o çatlak binalar gidebilir. Çok dikkatli olmak lazım"

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Depremin merkez üssü Ayvacık olarak açıklandı. Bu bağlamda bugün Ayvacık'ta ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Konu ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, dün akşam yaptıkları değerlendirme toplantısında tedbir amaçlı olarak ilçe genelinde bugün 1 gün süreyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini açıkladı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Dün akşam meydana gelen deprem hakkında Çanakkale Valiliğinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Ayvacık ilçesinde 20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 21:23'te 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. AFAD Deprem Dairesi Başkanlığının merkez üssünü Ayvacık ilçesi (Tartışık köyüne 3,5 km uzaklıkta) olarak saptadığı deprem, yerin 5,95 kilometre derinliğinde meydana gelmiştir. Depremin ardından bölgede büyüklükleri 3,6 ile 1,0 arasında 46 adet artçı deprem meydana gelmiş olup, deprem aktivitesi takip edilmektedir. İlçe Kaymakamlıkları, AFAD, Emniyet, Jandarma, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Türk Kızılay'ı, UMKE ve Muhtarlıklarca bölgede yapılan çalışmalara göre herhangi bir can kaybı meydana gelmediği anlaşılmış olup, Ayvacık'ta 15, Merkezde ve diğer ilçelerimizde 6 vatandaşımızın deprem korkusuyla hastaneye başvurduğu bilgisi alınmıştır" 

Yorumlar (0)