e- Okul Giriş Ekranı İle Sınav Sonuçları Nasıl Sorgulanır? e- Okul VBS Giriş İle Karne Notu Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır?

2018- 2019 eğitim ve öğretim yılının son günlerine girdiğimiz süreç içerisinde öğrenciler ve veliler tarafından takdir teşekkür hesaplamasının nasıl yapıldığı araştırılmaya devam ediyor...

EĞİTİM 07.06.2019, 21:24
e- Okul Giriş Ekranı İle Sınav Sonuçları Nasıl Sorgulanır? e- Okul VBS Giriş İle Karne Notu Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Yapılır?

Okulların kapanmasına çok az bir zaman kaldı ve milyonlarca öğrenci tarafından e- Okul VBS giriş ekranı ve takdir ile teşekkür hesaplamasının nasıl yapıldığı merak ediliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete açılan e- Okul VBS ile akdir teşekkür hesaplama, sınav sonuçları ve devamsızlık sorgulama işlemleri yapılabiliyor.

2019 E- OKUL VBS'YE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul Veli Bilgilandirme Sistemi yani kısa adı VBS'ye giriş yapmak için öncelikle ”e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından açılan sayfada karşınıza çıkan ekrandaki sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor.

Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi…

Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

e okul sözcü ile ilgili görsel sonucu

2019 TAKDİR VE TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

E-Okul sistemi ile veliler, öğrencilerinin durumlarını takip edebilirler. E-Okul üzerinden; devamsızlık bilgisi, not bilgisi, proje notları, dönem sonunda alınan belgeler ve yıl sonu başarı puanı gibi bilgilere erişim sağlanabilir. Bilgilerin görülmesi için E-Okul VBS girişi yapılması yeterlidir.

-Takdir-teşekkür hesaplama, E-Okul üzerinden yapılabilir. Hesaplamanın yapılabilmesi için, öğretmenler tarafından öğrencilerin tüm ders notlarının sisteme girilmiş olması gerekir.

-Not girişleri yapıldıktan sonra, yıl sonu başarı puanı kontrol edilir.

-Yıl sonu başarı puanı, öğrencinin hangi belgeyi alacağını belirler.

-Yıl sonu başarı puanı; 70,00 - 84,99 aralığında olanlar teşekkür belgesi, 85,00 - 100 aralığında olanlar da takdir belgesi almaya hak kazanır.

Yorumlar (17)
Emine 5 ay önce
Sınav sonuclar
hayrettin mete 5 ay önce
Karneme bakacağım
Sema deniz avcı 5 ay önce
Karnede nealacağım
Esma nur avcı 5 ay önce
Karneme bakacağım
bahar katar 5 ay önce
karneme bakacam
Elif aydin 5 ay önce
Meslek seçmek
Emin bilgin 5 ay önce
Karne sonucları
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın