E- Okul Veli Bilgilendirme Sistemi! 2019 Giriş Ekranı! VBS 2019

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen e okul veli bilgilendirme sistemi girişi öğrenci ve veliler tarafından yapılmakta. Ayrıca 15 tatil yaklaşırken pek çok öğrenci yazılı, sözlü ve diğer sınavların sonuçlarını sorguluyor. İşte tüm soruların yanıtı.

EĞİTİM 10.01.2019, 23:33
E- Okul Veli Bilgilendirme Sistemi! 2019 Giriş Ekranı! VBS 2019

işlemlerini sorguluyor. Veliler, öğrencilerin devamsızlık durumunu güncel olarak yakından takip ederken, Milli Eğitim Bakanlığı düzenli olarak ev adreslerine devamsızlık raporu yolluyor.

Takdir teşekkür hesaplamada yeni dönem

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Öte yandan MEB'in resmi sitesi olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminde, öğrenciler internet olmaksızın e-Okul sisteminde sınav sonuçları ve sözlü notlarını gördükten sonra, taktir ve teşekkür hesaplama yapabiliyor. Bu işlemler ‘internet’ olmadan da yapılabilmektedir. EBA'nın sisteminde yer alan ve internetsiz olarak Excel'de ders isimleri değiştirilerek, 1.yazılı, 2.yazılı ve 3.yazılı not bilgileri haricinde, 1.sözlü,

2.sözlü ve 3.sözlü notları yazılarak takdir teşekkür hesaplaması yapılabiliyor. Excel'de kullanımı aktif etmeden ders bilgileri değiştirilmiyor. Aktif edildikten sonra ders bilgileri değiştirilerek gerçek sonuçlar elde edilebiliyor.

Yorumlar (0)