EBA Kurs 2.Dönem Başvuruları Başladı !

EBA destekleme ve yerleştirme kursları 2.dönem başvuruları başladı. EBA kurs başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde...

EĞİTİM 13.02.2017, 13:46 03.02.2019, 15:40
EBA Kurs 2.Dönem Başvuruları Başladı !

EBA destekleme ve yerleştirme kurslarına 2.dönem başvuruları bugün başladı. 2.dönem başvuruları 13 Şubat- 19 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak. EBA kurslarının 2.dönem kursları 27 Şubat- 3 Haziran 2017 tarihleri arasında, yaz dönemi kursları ise 3 Temmuz- 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak.

EBA DYK 2.dönem kurslarına öğrenci başvuruları 19 Haziran- 25 Haziran 2017 tarihleri arasında; öğretmenler için 12 Haziran- 18 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacak.

Öğretmenler İçin Gereken Şartlar:

* Sözcü'nün haberine göre; ders ücreti karşılığında görev almak isteyen ücretli öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı il/ilçe komisyonuna ulaştırır.

Öğrenciler İçin Gereken Şartlar:

* Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

* Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapacaklar.

* Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirecekler.

Yorumlar (1)
nisanur 2 yıl önce
eba kursa nasıl giriş yapıcam
arkadaşiar lütfen yorum yazın