Ek Kontenjanla Yerleşen, Üniversitesi Kapatılan, Lisansüstü/Doktora Öğrencilerinin Yurt Başvuruları Başladı

2016-2017 Ek Kontenjan, Özel Yetenek, Lisansüstü/Doktora, Yatay/Dikey geçiş, Yurt içi/Yurt dışı değişim programı ile kayıt yaptıranlar ve Üniversitesi kapatılan öğrencilerin, KYK yurt başvuru işlemleri başladı.

EĞİTİM 28.09.2016, 11:04 01.02.2019, 01:20
Ek Kontenjanla Yerleşen, Üniversitesi Kapatılan, Lisansüstü/Doktora Öğrencilerinin Yurt Başvuruları Başladı

2016-2017 eğitim öğretim döneminde KYK yurtlarında barınmak isteyen öğrenciler için, başvuru işlemleri üniversite kayıtlarıyla beraber başladı.

Yerleştirme işlemlerinde öncelik asil listede yer alan adaylara verildi. Asil adayların yerleştirme işlemlerinin sona ermesinin ardından, yedek listedeki adaylardan yerleştirme işlemlerine devam edildi.

Birinci, ikinci ve üçüncü yedek yerleştirme işlemleri tamamlandı ve sonuçları açıklandı. Üçüncü yedek yerleştirme işlemlerinin sona ermesinin ardından, dördüncü yedek yerleştirme işlemleri arasınıf öğrencileri yapıldı. Dördüncü yedek yerleştirme işlemlerinin sona ermesinin ardından, üniversitelere ek kontenjanla yerleştirilen öğrenciler için başvurular başladı.

2016-2017 Ek Kontenjan, Özel Yetenek, Lisansüstü/Doktora, Yatay/Dikey geçiş, Yurt içi/Yurt dışı değişim programı ile kayıt yaptıranlar ve Üniversitesi kapatılan öğrencilerin, KYK yurt başvuru işlemleri başladı. Öğrenciler, yurt başvurularını e-devlet sistemi üzerinden, e-devlet şifrelerinin girerek yapacaklar.Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurt başvurusu yapacak olan bu öğrencilerin başvuru işlemlerinin başladığını duyurdu ve başvuru kılavuzu yayınladı.

Öğrenciler KYK yurt başvurusu yaparken herhangi bir ücret ödemeyecekler. 

 

Yorumlar (1)
fatma 3 yıl önce
nezaman acılancak sonuclar kalacak yerım yok artık acıklansın